Emirates Sky Cargo, Cargolux ortaklığı sonrasında daha fazla ürünü hedefliyor.

 

Emirates SkyCargo’ nun Cargolux ile yakın ilişkisi nereden geldiği belli oldu. Ancak iki havayolunun birlikte çalıştıkları uzun tarihçesi göz önüne alındığında bu o kadar da sürpriz değildi. Emirates Skycargo kıdemli başkan yardımcısı Nabil Sultan, iki şirketin 1988’de Dubai merkezli havayolu şirketinin kurulmasından sadece üç yıl sonra birlikte çalışmaya başladığını söyledi.

1980’lerden beri iki kargo firmasının ilişkisi piyasaya bağlı olarak değişti ancak son yılların zorlukları, iki havayolu firmasının ortaklıklarını yeniden gözden geçirmesine yol açtı ve nihayetinde Münih’ te ki Kargo Avrupa etkinliğinde duyurularak sektör ile paylaşım gerçekleşti.

Ortaklığın asıl avantajı, kargo şirketlerinin ağlarını genişletmelerine ve nakliye filolarına ek katılım yapmak zorunda kalmadan yeni kargo akışları getirmelerine olanak sağlamasıdır.

Sultan, "Bu son anlaşma bizim için hayati önem taşıyor" dedi. "Bu anlaşmanın temelini, bize nakliye operasyonunu kullanarak besleyici trafiği yaratmada verdiği gerçeğidir.
"Cargolux büyük bir havayolu - kargo konusunda uzmanlaşmış, 26 kargo uçağı ve 70'den fazla destinasyon ile doğru kimlik bilgilerine sahip.

"Hava Kargo operasyonları, uçuş ağımızı oluşturabilmek ve ağı kullanabilmeleri için yolcu trafiği yaratmada çok önemlidir." Kapasite Emirates SkyCargo' nun toplam 
alanının% 70'ini temsil ediyor ve bu oran yolcu filosu genişledikçe her yıl artmaktadır. Bu nedenle, bu alanı doldurmak için dünyanın daha fazla bölgesinden daha fazla yük getirebilmek 
anlaşmanın önemli bir avantajıdır. Buna karşılık, Cargolux dünya çapında 150'den fazla varış noktasına ulaşacak. İşbirliği, her iki operatöre de birbirlerinin ağlarında blok alan geliştirme ve 
anlaşmalar imzalama imkânı tanıyor.